Kategoriler: Adidas

Adidas’ın Yeni Kreatif İş Ortağı: Beyonce x Ivy Park

Adidas ve Beyonce 4 Nisan Perşembe günü yeni ortaklıklarını ilan ettiler.

Adidas’ın İnstagram hesabı üzerinden duyurduğu iş birliği kısa sürede moda severlerde büyük bir heyecan yarattı. “Spor aracılığı ile hayatları değiştirme gücümüz var.” sloganıyla yola çıkılan bu iş birliğine Beyonce’nin spor giyim markası Ivy Park’da dâhil oluyor. Her iki taraf da bu iş birliğinde kadınların liderlik, eşit haklara sahip olması ve güçlendirilmesi gibi bir dizi temel ilkeyi esas alacak.

Ivy Park’ı yeniden faaliyete geçirmekle beraber ünlü şarkıcı, Adidas için yeni ayakkabı modelleri ve spor giyim ürünleri tasarlayarak Adidas’ın kreatif ortağı olmuş olacak. Performanstan yaşam tarzına, alışılmışın dışında yepyeni tasarım ürünlerin yaratılması ve gelecek nesillerin yaratıcılık ve liderliklerini güçlendirme yönünde çalışmaların yapılması da bu ortaklıkta amaçlanıyor.

Heyecan verici iş birliği için Beyonce hislerini şu şekilde dile getirdi: “Bu benim için çok önemli bir ortaklık. Adidas, sınırları zorlama konusunda çok başarılı. Yaratıcılığı, büyümeyi ve sosyal sorumluluğu iş dünyasında ön plana çıkaran bir felsefeyi paylaşıyoruz. Kanıtlanmış, dinamik bir liderle Ivy Park’ı gerçekten küresel ölçekte yeniden canlandırmayı ve genişletmeyi dört gözle bekliyorum”

Anlamlı amaçlar doğrultusunda ortaya çıkan bu ortaklığın lansmanının temelinde Hem Beyoncé’nin Adidas koleksiyonunun hem de Ivy Park markasının anlamlı ve zengin bir hikâye anlatımı olacak.

Adidas Global Markalar Yönetim Kurulu Üyesi Eric Liedtke de bu ortaklık için şöyle dedi: “Yaratıcı spor markası olarak Adidas, statükoya meydan okumakta ve açık kaynak yaklaşımıyla yaratıcılığın sınırlarını zorlamakta. Beyoncé, ikonik bir sanatçı ve kanıtlanmış bir iş lideri. Birlikte, gelecek neslin yaratıcılarını değişime teşvik edeceğiz ve onları güçlendireceğiz. Adidas, ailesine Beyoncé’yi dâhil etmekten mutluluk duyuyor.”

Adidas’ın daha önceki güçlü iş birliklerine göz atacak olursak, Beyonce ile de başarılı işlere imza atacağını söylersek abartmış olmayız.

Adidas x Kanye West İş Birliği

2015’te piyasaya sürdükleri Yeezy’lerle başarılı bir satış performansı göstermişlerdi. bu iş birliğinin ilk ürünüydü ve piyasaya sürüldükten yalnızca on dakika sonra tükenerek en hızlı satan ayakkabı rekorunu kırdı. Bu sayede yılın en iyi ayakkabısı ödülünü de kazanan Yeezy Boost 750 oldu. Renk skalasını ve tasarımlarını arttırarak hala en çok satan spor ayakkabılar arasında da yerini koruyor.

Adidas x Stella McCartney İş Birliği

Kadın spor giyimine McCartney’in feminen ve güçlü tarzıyla yeni bir soluk getiren bu ortaklık 2004 yılında moda severlere sunulmuştu. Çevre dostu ve sürdürülebilir moda anlayışıyla Adidas işbirliği sayesinde bu kavramları da spor modasına dâhil etmiş oldu. 2018 Eylül ayında Vegan Stan Smith ayakkabı tasarımlarını piyasaya süren McCartney, bu tasarımıyla da oldukça ses getirdi.

Adidas x Snoop Dogg İş Birliği

2011 yılında Snoop Dogg’un Amerikan futboluna olan sevgisi ile Adidas bir araya gelerek başarılı bir iş birliğine imza atmışlardı. Aynı zamanda Dogg’un ilgi çekici hip hop stili her geçen yıl tasarımlarında daha da başarılı olmaya devam ediyor. krampon tasarımı piyasaya sürüldüğü 2014 senesinde en dikkat çekici tasarımlar arasında yerini almıştı.

Adidas x Alexander Wang İş Birliği

2016 yılında gerçekleşen bu ortaklık unisex sokak stili tarzında çıkardıkları giysi ve ayakkabılarla moda severlerle buluşturulmuştu. Tasarımlarının yanı sıra ürünleri ilk piyasaya çıkardıklarında mağaza satışı ile değil sokakta bir kamyon üzerinde satışa başlanması oldukça dikkatleri üzerine çekmişti. Sokak modası konsepti ile yola çıkan Wang ve Adidas bu tarz bir satış yöntemiyle sınırları alt üst etmişlerdi.

E. S.

Paylaş
YAZAR
E. S.

Taze Gelenler

2019’un İlk Yarısında Kendini En Çok Gösteren Markalar

2019‘da sokak modası yine adından oldukça söz ettirdi. Sokak modasının tanımı her yıl değişse de, bazı markalar buna adapte olmayı…

4 gün önce

Tatil Sonrası Spor Rutinine Geri Dönmek İsteyenler İçin 8 İpucu

Tatil nedeniyle birkaç hafta ara verilen spora geri dönüş zor olabiliyor. Özellikle uzun süren yaz tatilleri sonunda rutininize geri dönmek…

2 hafta önce

NikeID Yenilendi: Nike By You’dan En Sevilen Kişiselleştirilebilir Sneaker Modelleri

Renk, tasarım ve performans özelliklerini sporseverlerin belirlediği modeller sunan Nike, kullanıcılarına tasarımcı olma fırsatı veriyor. Nike ID olarak çıkan ve…

3 hafta önce

Erkeklere Özel: En Rahat ve Hafif 14 Sneaker Modeli

Günlük hayatta, yolculuğa çıkarken, ofis ortamında kullanılabilecek en rahat ayakkabılardan biri sneaker’lar. Farklı kullanım alanları için birbirinden işlevsel fonksiyonla donatılan…

3 hafta önce

Spor ve Kamp Tutkunları için Bu Yazın En İyi 10 Rotası

Havaların ısınması ile şehrin gürültülü ve boğucu atmosferinden kurtulmak isteyenlerin sayısı artıyor. Kamp, özellikle yaz mevsiminde en popüler dinlenme ve…

4 hafta önce

Başka Bir Dünya Mümkün: Ekolojik, Teknolojik ve Tasarım Harikası No Name Ayakkabılar

Genellikle girişimcilere, mucitlere ve sanatçılara fon desteği sağlayan Kickstarter, projesini tanıtmak isteyen herkese kapılarını açıyor. Yaratıcı projelerin geniş kitleler tarafından…

1 ay önce