Kategoriler: Adidas

Adidas’ın Yeni Kreatif İş Ortağı: Beyonce x Ivy Park

Adidas ve Beyonce 4 Nisan Perşembe günü yeni ortaklıklarını ilan ettiler.

Adidas’ın İnstagram hesabı üzerinden duyurduğu iş birliği kısa sürede moda severlerde büyük bir heyecan yarattı. “Spor aracılığı ile hayatları değiştirme gücümüz var.” sloganıyla yola çıkılan bu iş birliğine Beyonce’nin spor giyim markası Ivy Park’da dâhil oluyor. Her iki taraf da bu iş birliğinde kadınların liderlik, eşit haklara sahip olması ve güçlendirilmesi gibi bir dizi temel ilkeyi esas alacak.

Ivy Park’ı yeniden faaliyete geçirmekle beraber ünlü şarkıcı, Adidas için yeni ayakkabı modelleri ve spor giyim ürünleri tasarlayarak Adidas’ın kreatif ortağı olmuş olacak. Performanstan yaşam tarzına, alışılmışın dışında yepyeni tasarım ürünlerin yaratılması ve gelecek nesillerin yaratıcılık ve liderliklerini güçlendirme yönünde çalışmaların yapılması da bu ortaklıkta amaçlanıyor.

Heyecan verici iş birliği için Beyonce hislerini şu şekilde dile getirdi: “Bu benim için çok önemli bir ortaklık. Adidas, sınırları zorlama konusunda çok başarılı. Yaratıcılığı, büyümeyi ve sosyal sorumluluğu iş dünyasında ön plana çıkaran bir felsefeyi paylaşıyoruz. Kanıtlanmış, dinamik bir liderle Ivy Park’ı gerçekten küresel ölçekte yeniden canlandırmayı ve genişletmeyi dört gözle bekliyorum”

Anlamlı amaçlar doğrultusunda ortaya çıkan bu ortaklığın lansmanının temelinde Hem Beyoncé’nin Adidas koleksiyonunun hem de Ivy Park markasının anlamlı ve zengin bir hikâye anlatımı olacak.

Adidas Global Markalar Yönetim Kurulu Üyesi Eric Liedtke de bu ortaklık için şöyle dedi: “Yaratıcı spor markası olarak Adidas, statükoya meydan okumakta ve açık kaynak yaklaşımıyla yaratıcılığın sınırlarını zorlamakta. Beyoncé, ikonik bir sanatçı ve kanıtlanmış bir iş lideri. Birlikte, gelecek neslin yaratıcılarını değişime teşvik edeceğiz ve onları güçlendireceğiz. Adidas, ailesine Beyoncé’yi dâhil etmekten mutluluk duyuyor.”

Adidas’ın daha önceki güçlü iş birliklerine göz atacak olursak, Beyonce ile de başarılı işlere imza atacağını söylersek abartmış olmayız.

Adidas x Kanye West İş Birliği

2015’te piyasaya sürdükleri Yeezy’lerle başarılı bir satış performansı göstermişlerdi. bu iş birliğinin ilk ürünüydü ve piyasaya sürüldükten yalnızca on dakika sonra tükenerek en hızlı satan ayakkabı rekorunu kırdı. Bu sayede yılın en iyi ayakkabısı ödülünü de kazanan Yeezy Boost 750 oldu. Renk skalasını ve tasarımlarını arttırarak hala en çok satan spor ayakkabılar arasında da yerini koruyor.

Adidas x Stella McCartney İş Birliği

Kadın spor giyimine McCartney’in feminen ve güçlü tarzıyla yeni bir soluk getiren bu ortaklık 2004 yılında moda severlere sunulmuştu. Çevre dostu ve sürdürülebilir moda anlayışıyla Adidas işbirliği sayesinde bu kavramları da spor modasına dâhil etmiş oldu. 2018 Eylül ayında Vegan Stan Smith ayakkabı tasarımlarını piyasaya süren McCartney, bu tasarımıyla da oldukça ses getirdi.

Adidas x Snoop Dogg İş Birliği

2011 yılında Snoop Dogg’un Amerikan futboluna olan sevgisi ile Adidas bir araya gelerek başarılı bir iş birliğine imza atmışlardı. Aynı zamanda Dogg’un ilgi çekici hip hop stili her geçen yıl tasarımlarında daha da başarılı olmaya devam ediyor. krampon tasarımı piyasaya sürüldüğü 2014 senesinde en dikkat çekici tasarımlar arasında yerini almıştı.

Adidas x Alexander Wang İş Birliği

2016 yılında gerçekleşen bu ortaklık unisex sokak stili tarzında çıkardıkları giysi ve ayakkabılarla moda severlerle buluşturulmuştu. Tasarımlarının yanı sıra ürünleri ilk piyasaya çıkardıklarında mağaza satışı ile değil sokakta bir kamyon üzerinde satışa başlanması oldukça dikkatleri üzerine çekmişti. Sokak modası konsepti ile yola çıkan Wang ve Adidas bu tarz bir satış yöntemiyle sınırları alt üst etmişlerdi.

E. S.

Paylaş
YAZAR
E. S.

Taze Gelenler

2019’un En İyi Limited Edition Sneaker Modelleri

Sneaker tutkunları her sezon özellikle limited edition modellerin çıkmasını sabırsızlıkla bekler. Ünlü markaların sınırlı sayıda üretimini yaptığı sneaker’lar, kendilerine özgü…

1 hafta önce

Nike Air Max Giymenin 10 Yaratıcı Yolu!

Nike Air Max tutkusunu giyiminde bir imzaya dönüştürenlerin 10 yaratıcı kreasyonuyla karşınızdayız. Peki, siz Nike’ınızı nasıl giymeyi tercih ediyorsunuz? 35mm…

2 hafta önce

Baharda Yenilenin: Spor Şıklığı Zamanı

Spor yaparken rahatlığın yanında şık olmak da artık büyük önem taşıyor. Sporseverlerin günlük stillerini hem salonlarda hem de outdoor alanlarda…

3 hafta önce

Google’ın Moda Aramaları Top Listine 1. Sıradan Girdi “Dad(chunky)” Sneakers

Kendini sürekli yenileyen trendler bu kez karşımıza ‘90’ların yıldızı Chunky Sneaker ’ı çıkardı.  Stil ikonlarından sokaklara kadar inen ayakkabılar, konforlu…

3 hafta önce

Swarovski’den Nostaljik Anneler Günü Koleksiyonu: Sunshine

Birbirinden zarif tasarımlara imza atan Swarovski, 2019 anneler günü için yine anlamlı ve şık bir koleksiyon hazırlamış. Anneler ve kızları…

4 hafta önce

Converse All Star Modelleri ile Adımlarınıza Baharı Ekleyin

Converse, artık yalnızca marka olmaktan çıkıp özgürlüğün ve sokak stilinin sembolü haline geldi. Markanın ikonik serisi Chuck Taylor All Star…

1 ay önce