Kategoriler: Adidas

Adidas’ın Yeni Kreatif İş Ortağı: Beyonce x Ivy Park

Adidas ve Beyonce 4 Nisan Perşembe günü yeni ortaklıklarını ilan ettiler.

Adidas’ın İnstagram hesabı üzerinden duyurduğu iş birliği kısa sürede moda severlerde büyük bir heyecan yarattı. “Spor aracılığı ile hayatları değiştirme gücümüz var.” sloganıyla yola çıkılan bu iş birliğine Beyonce’nin spor giyim markası Ivy Park’da dâhil oluyor. Her iki taraf da bu iş birliğinde kadınların liderlik, eşit haklara sahip olması ve güçlendirilmesi gibi bir dizi temel ilkeyi esas alacak.

Ivy Park’ı yeniden faaliyete geçirmekle beraber ünlü şarkıcı, Adidas için yeni ayakkabı modelleri ve spor giyim ürünleri tasarlayarak Adidas’ın kreatif ortağı olmuş olacak. Performanstan yaşam tarzına, alışılmışın dışında yepyeni tasarım ürünlerin yaratılması ve gelecek nesillerin yaratıcılık ve liderliklerini güçlendirme yönünde çalışmaların yapılması da bu ortaklıkta amaçlanıyor.

Heyecan verici iş birliği için Beyonce hislerini şu şekilde dile getirdi: “Bu benim için çok önemli bir ortaklık. Adidas, sınırları zorlama konusunda çok başarılı. Yaratıcılığı, büyümeyi ve sosyal sorumluluğu iş dünyasında ön plana çıkaran bir felsefeyi paylaşıyoruz. Kanıtlanmış, dinamik bir liderle Ivy Park’ı gerçekten küresel ölçekte yeniden canlandırmayı ve genişletmeyi dört gözle bekliyorum”

Anlamlı amaçlar doğrultusunda ortaya çıkan bu ortaklığın lansmanının temelinde Hem Beyoncé’nin Adidas koleksiyonunun hem de Ivy Park markasının anlamlı ve zengin bir hikâye anlatımı olacak.

Adidas Global Markalar Yönetim Kurulu Üyesi Eric Liedtke de bu ortaklık için şöyle dedi: “Yaratıcı spor markası olarak Adidas, statükoya meydan okumakta ve açık kaynak yaklaşımıyla yaratıcılığın sınırlarını zorlamakta. Beyoncé, ikonik bir sanatçı ve kanıtlanmış bir iş lideri. Birlikte, gelecek neslin yaratıcılarını değişime teşvik edeceğiz ve onları güçlendireceğiz. Adidas, ailesine Beyoncé’yi dâhil etmekten mutluluk duyuyor.”

Adidas’ın daha önceki güçlü iş birliklerine göz atacak olursak, Beyonce ile de başarılı işlere imza atacağını söylersek abartmış olmayız.

Adidas x Kanye West İş Birliği

2015’te piyasaya sürdükleri Yeezy’lerle başarılı bir satış performansı göstermişlerdi. bu iş birliğinin ilk ürünüydü ve piyasaya sürüldükten yalnızca on dakika sonra tükenerek en hızlı satan ayakkabı rekorunu kırdı. Bu sayede yılın en iyi ayakkabısı ödülünü de kazanan Yeezy Boost 750 oldu. Renk skalasını ve tasarımlarını arttırarak hala en çok satan spor ayakkabılar arasında da yerini koruyor.

Adidas x Stella McCartney İş Birliği

Kadın spor giyimine McCartney’in feminen ve güçlü tarzıyla yeni bir soluk getiren bu ortaklık 2004 yılında moda severlere sunulmuştu. Çevre dostu ve sürdürülebilir moda anlayışıyla Adidas işbirliği sayesinde bu kavramları da spor modasına dâhil etmiş oldu. 2018 Eylül ayında Vegan Stan Smith ayakkabı tasarımlarını piyasaya süren McCartney, bu tasarımıyla da oldukça ses getirdi.

Adidas x Snoop Dogg İş Birliği

2011 yılında Snoop Dogg’un Amerikan futboluna olan sevgisi ile Adidas bir araya gelerek başarılı bir iş birliğine imza atmışlardı. Aynı zamanda Dogg’un ilgi çekici hip hop stili her geçen yıl tasarımlarında daha da başarılı olmaya devam ediyor. krampon tasarımı piyasaya sürüldüğü 2014 senesinde en dikkat çekici tasarımlar arasında yerini almıştı.

Adidas x Alexander Wang İş Birliği

2016 yılında gerçekleşen bu ortaklık unisex sokak stili tarzında çıkardıkları giysi ve ayakkabılarla moda severlerle buluşturulmuştu. Tasarımlarının yanı sıra ürünleri ilk piyasaya çıkardıklarında mağaza satışı ile değil sokakta bir kamyon üzerinde satışa başlanması oldukça dikkatleri üzerine çekmişti. Sokak modası konsepti ile yola çıkan Wang ve Adidas bu tarz bir satış yöntemiyle sınırları alt üst etmişlerdi.

E. S.

Paylaş
YAZAR
E. S.

Taze Gelenler

Ev Egzersizleriniz için Faydalanabileceğiniz En İyi 8 Youtube Kanalı

Kilo vermek ya da formda kalmak isteyenler özellikle yaz mevsiminin gelişiyle egzersiz yapmaya başlıyor. Genel…

9 ay önce

Apollo Projesinin 50. Yılına Özel Tasarım Saatler

Aya yapılan insanlı ilk yolculuğun 50. senesine özel saatler NASA ve Xeric iş birliği ile…

9 ay önce

Renkli Tasarımlarıyla Nike Kyrie 5 Sünger Bob Serisi

Nike ve Kyrie Irving iş birliği ile hayata geçirilen Nike koleksiyonu hem küçüklerin hem de…

10 ay önce

2019’un Dikkat Çeken Ayakkabı Trendleri

Özellikle son yıllarda trend ayakkabılar dünyası her zamankinden daha fazla çeşitlendi. Bu çeşitlilik içinde bazı…

10 ay önce

Converse’den Tamamen Geri Dönüştürülmüş Şişelerden Üretilen Sneakerlar

Chuck Taylor serisini artık neredeyse bilmeyen kalmadı. Converse, bir yenilik daha getirerek geri dönüştürülmüş materyallerden…

10 ay önce

“Dad Sneaker” Modasının Bir Sonraki Durağı Ne?

Son yılların en büyük trendlerinden biri olan Dad “Chunky” sneakerlar, bazı kullanıcılar tarafından çok sevilirken…

10 ay önce