Kategoriler: Sokaktan İlham Al

Başka Bir Dünya Mümkün: Ekolojik, Teknolojik ve Tasarım Harikası No Name Ayakkabılar

Genellikle girişimcilere, mucitlere ve sanatçılara fon desteği sağlayan Kickstarter, projesini tanıtmak isteyen herkese kapılarını açıyor. Yaratıcı projelerin geniş kitleler tarafından fark edilmesi sağlanırken finansal kaynak bulmak da kolaylaşıyor.

Çevre dostu, ekolojik sisteme duyarlı ayakkabı tasarımları da projeler arasında. Ayakkabı endüstrisinin doğaya verdiği zararı minimuma indirmeyi hedefleyen projeler, aynı zamanda parlak iş fikirlerine dönüşüyor. Girişimcilik örneklerinin hayata geçirilmesi noktasında önemli bir görev üstlenen Kickstarter projelerine yakından bakalım.

VIA

Okyanusta atıl durumda bulunan plastikler, doğa dostu bu ayakkabılara hayat veriyor. Tasarımların en yaratıcı özelliği hem su geçirmez hem de örgü olmaları! Bu geri dönüşümün önemi, plastiğin doğada yok olmasının 500 yıl sürdüğü ve çok sayıda deniz canlısına zarar verdiği göz önünde bulundurulunca daha net anlaşılıyor. Tasarımların önemli özelliklerinden biri de kir tutmaması. Çamura bile bassanız ayakkabıların üzerinden kayıp gittiğini görebilirsiniz! Günlük kullanıma uygun modellerin arka kısmı kullanıcıların istediğine göre bileği kaplayacak şekilde yukarı kaldırılabilir. Farklı renk seçeneklerinin de sunulduğu ürünler seyahatlerde ya da spor yaparken de rahatlıkla kullanılabiliyor. Ekosisteme duyarlı bu tasarımları istediğiniz her kıyafetle kombinleyebilmeniz de artılar arasında. Projeyi desteklemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Canyon

Bu tasarımlar ise günümüz maceraperestlerinin seveceği türden. Tasarımcılar, modelleri özellikle çok yönlü kullanıma uygun olarak dizayn etmiş. Bu modellerle yüzme, hiking, koşu gibi aktiviteler için artık farklı ayakkabılar almanıza gerek yok. Hızlı kuruma, rahatlık, dayanıklı materyal ve her kıyafete uyum sağlayan trend görünümün birleşimi olan ürünler işten çıkıp outdoor aktivitelerde bulunmanızı sağlıyor. Çevre dostu materyallerle üretilen ayakkabılar doğal dengenin korunmasına yardımcı oluyor. Modellerin büyük bir kısmının plastik şişelerin geri dönüştürülmesi ile yapılması bunun en büyük kanıtı. 5 farklı renk ile geniş bir alternatif yaratan tasarımcılar, tüm kıyafetlerle kombinlenebilen modellere imza atmış. Proje hakkında ayrıntılı bilgiyi buradan alabilirsiniz.

Norm

Doğanın korunması ve karbon ayak izinin azaltılması amaçları ile üretilen sneaker’lar, aslında bir konsept yaratıyor. Geri dönüşüm çerçevesinde atık plastik materyal kullanılarak hazırlanan modeller geri dönüştürülebiliyor! 3D örgü teknolojisi kullanılarak hazırlanan ayakkabıların üst kısmı tek parça olacak şekilde düşünülmüş. Modeller, örgü olmaları nedeniyle hafif bir yapıya ve nefes alabilen dış yüzeye sahip. Ekolojik dengenin bozulmasına izin vermeyen bu modellere yakından bakabilirsiniz.

V-TEX

Boğazlı tasarımları ile dikkat çeken modeller üstün su geçirmez özellikleri ile istenilen her ortamda kullanılabilir. Su geçirmezlik ve nefes almanın genellikle aynı ayakkabılarda bulunmaması tasarımların önemini artırıyor. Ayakların her zaman kuru kalmasını sağlayan modeller kullanıcılarına büyük rahatlık sağlıyor. Nefes alma özelliği ise ayakkabıların yüzeyinde örgü tekniğinin kullanılması ile sağlanmış. Tasarımlar, suyun yanı sıra kum ve rüzgar gibi çevre koşullarından da etkilenmiyor. İsterseniz çok soğuk havalarda isterseniz sahilde giyebileceğiniz ayakkabıları buradan inceleyebilirsiniz.

E. S.

Paylaş
YAZAR
E. S.

Taze Gelenler

Ev Egzersizleriniz için Faydalanabileceğiniz En İyi 8 Youtube Kanalı

Kilo vermek ya da formda kalmak isteyenler özellikle yaz mevsiminin gelişiyle egzersiz yapmaya başlıyor. Genel…

9 ay önce

Apollo Projesinin 50. Yılına Özel Tasarım Saatler

Aya yapılan insanlı ilk yolculuğun 50. senesine özel saatler NASA ve Xeric iş birliği ile…

9 ay önce

Renkli Tasarımlarıyla Nike Kyrie 5 Sünger Bob Serisi

Nike ve Kyrie Irving iş birliği ile hayata geçirilen Nike koleksiyonu hem küçüklerin hem de…

10 ay önce

2019’un Dikkat Çeken Ayakkabı Trendleri

Özellikle son yıllarda trend ayakkabılar dünyası her zamankinden daha fazla çeşitlendi. Bu çeşitlilik içinde bazı…

10 ay önce

Converse’den Tamamen Geri Dönüştürülmüş Şişelerden Üretilen Sneakerlar

Chuck Taylor serisini artık neredeyse bilmeyen kalmadı. Converse, bir yenilik daha getirerek geri dönüştürülmüş materyallerden…

10 ay önce

“Dad Sneaker” Modasının Bir Sonraki Durağı Ne?

Son yılların en büyük trendlerinden biri olan Dad “Chunky” sneakerlar, bazı kullanıcılar tarafından çok sevilirken…

10 ay önce