Kategoriler: Converse

Converse’den Tamamen Geri Dönüştürülmüş Şişelerden Üretilen Sneakerlar

Chuck Taylor serisini artık neredeyse bilmeyen kalmadı. Converse, bir yenilik daha getirerek geri dönüştürülmüş materyallerden üretilen Chuck Taylor All Star Renew ve Chuck 70 Renew serilerini duyurdu. Bu yenileme programı çerçevesinde tüketici ve üretim atıklarını değerlendiren Converse, çevre dostu bir tutum sergiliyor.

Tamamen geri dönüştürülen atık plastiklerle üretilen modelleri görünüm olarak diğer serilerden ayırt etmek imkansız. Dokusu da tamamen Converse’in klasik Chuck Taylor modelleri ile benzerlik gösteriyor. Yani, kalite ve görünüm açısından geri dönüştürülen  plastiklerle yapılan bu seri ve diğer Chuck Taylor serileri arasında hiçbir fark yok. Sürdürülebilir bir anlayışla hareket eden Converse, plastik su şişelerinin yanı sıra ikinci el pamuk ve kanvas karışımlarına da modellerinde yer vermiş. Converse, atık materyallerle hazırladığı ikonik Chuck Taylor serisi ile aynı zamanda israfı azaltmayı da amaçlıyor.

Klasik kauçuk tabanlar kullanılarak üretilen modellerde farklı renk alternatifleri bulunuyor. Kanvas kumaşın eşsiz dokusuyla birleşince çok daha çarpıcı bir görünüme kavuşan renkler arasında siyah, beyaz, kahverengi, altın sarısı, buğday, füme ve yeşil görmek mümkün. Converse, bu yeni serisinde bir de mesaj veriyor: “Life’s Too Short To Waste”. Bazı modellerin taban kısmında bazı modellerin ise yan yüzeyinde bulunan mesaj, Converse hayranlarını sevindirecek bir sürpriz yaratıyor. Converse logosu ise minimal bir tasarımla tabanların arka kısmında kendine yer buluyor.

Atık plastiklerin geri dönüştürülmesi ile üretilen modellerin yanı sıra seride farklı materyaller de kullanılıyor. Üretimler sonucu atıl durumda bulunan kot kumaşları da Renew Denim modellerine hayat veriyor. İkinci el kot kumaşları ile üretilen modellerin çevre dostu olmalarının yanı sıra bir eşlerinin daha olmaması da ilgi çeken yönlerden biri. Farklı şekillerde taşlanan kot kumaşlarının farklı detaylar barındırması, her kullanıcıya eşsiz bir alışveriş deneyimi yaşatıyor. Renew Denim modellerini hem Chuck Taylor All Star hem de Chuck 70 tasarımlarıyla görmek mümkün.

Renew serisinde, pamuk ve kanvas karışımının yanı sıra pamuk ve polyesterden oluşan modeller de görmek mümkün. Bu karışımlar Converse’in kendi üretim atıklarından oluşuyor. Kanvas kumaşlardan geriye kalanlarla hazırlanan modeller %40 geri dönüştürülmüş pamuk ve polyester içeriyor. Pamuklu modellerin ekstra yumuşak dokulu olması da sevilen özellikler arasında. 70’ler ruhunu yansıtan tasarımlar tam da nostalji tutkunlarına göre!

Converse, Renew serisi ile geniş bir kitleye hitap ediyor. Kadın ve erkekler için üretilen unisex modellerin yanı sıra bebek ve çocuklar da bu çevre dostu sneakerları kullanabilecek. Hem bilekte biten hem de boğazlı modellerle sokak tarzınızı en doğru şekilde yansıtmaya devam edebilirsiniz. Üstelik, çevre dostu olarak!

E. S.

Paylaş
YAZAR
E. S.

Taze Gelenler

Ev Egzersizleriniz için Faydalanabileceğiniz En İyi 8 Youtube Kanalı

Kilo vermek ya da formda kalmak isteyenler özellikle yaz mevsiminin gelişiyle egzersiz yapmaya başlıyor. Genel…

7 ay önce

Apollo Projesinin 50. Yılına Özel Tasarım Saatler

Aya yapılan insanlı ilk yolculuğun 50. senesine özel saatler NASA ve Xeric iş birliği ile…

8 ay önce

Renkli Tasarımlarıyla Nike Kyrie 5 Sünger Bob Serisi

Nike ve Kyrie Irving iş birliği ile hayata geçirilen Nike koleksiyonu hem küçüklerin hem de…

8 ay önce

2019’un Dikkat Çeken Ayakkabı Trendleri

Özellikle son yıllarda trend ayakkabılar dünyası her zamankinden daha fazla çeşitlendi. Bu çeşitlilik içinde bazı…

8 ay önce

“Dad Sneaker” Modasının Bir Sonraki Durağı Ne?

Son yılların en büyük trendlerinden biri olan Dad “Chunky” sneakerlar, bazı kullanıcılar tarafından çok sevilirken…

8 ay önce

Sanatçıların Özel Tasarımı 15 Sneaker Modeli

Sneaker iş birlikleri özellikle son yıllarda oldukça popüler bir hale geldi. Dünyanın dört bir yanından…

9 ay önce