Kategoriler: Puma

David Obadia ve Puma İşbirliğinde Yeni Koleksiyon

Puma iki klasik modeli olan RS-1 ve Crack Pack koleksiyonlarında David Obadia ile işbirliğinde yenilenmiş tasarımlarını piyasaya sürdü. Dünyaca sevilen marka işbirlikleri ile tasarımlarını geliştirmeye her sezon devam ediyor.

David Obadia ve Puma işbirliği ile sokak stiline yeni sanatsal bir vizyon geldiğini söyleyebiliriz. Modern tasarımlardan ilham alınmış, aşırıya kaçmayan tasarımlar Puma RS-1 ve Crack silüetilerine can verdi.

David Obadia’nın yaratıcılığı, sadeliği ve kendiliğindenliği, zamansız ve çağdaş bir koleksiyon olarak can bulmuş. Geçmiş modern tasarımlara da atıfta bulunan koleksiyon vintage detayları günümüze kusursuz taşımış. Puma’nın sade ve temiz stilini koruyan koleksiyon sezonun dikkat çekenleri arasında yer alacak.

Puma’nın David Obadia ile yaptığı bu yeni işbirliği, gelecekte de Puma’nın yeni ve heyecan verici işbirliklerine devam edeceğinin habercisi. Müzik ve spor endüstrilerinde yaratıcı izler bırakan isimler ile çalışmayı en iyi şekilde Puma severler ile paylaşan marka, bu yenilikçi yol izlemesi ile de diğer markalardan ayrışıyor. Puma’nın Yönetim Kurulu Başkanı yeni koleksiyonu betimlerken “ İkonik Puma silüetlerini arşivlerden çıkarıp yeniden oluşturmak ve David Obadia ile bunu yapmak heyecan vericiydi. Yeni işbirliğimiz yaratıcılığı, sokak kültürünü, sadeliği ve özgünlüğü birleştirerek günlük stil için sunuyor.” cümlelerini kullanıyor.

PUMA RS-1 KOLEKSİYONU

David Obadia ve Puma işbirliğindeki modellerden biri Puma RS-1. İlk olarak 1985 yılında piyasaya sürülmüş olan model, vintage esintili benzer bir naylon üst ve süet kaplamalar ile karşımıza çıktı. Yenilikçi bir koşu stili silüeti sunan koleksiyon benzersiz dikiş detayları ve topuk kısmı ile dikkat çekiyor. Tam beyaz olmayan sayaya, Gold rengi ikonik PUMA logosu ile tasarlanmış, spordan ilham almış bir görünüm koleksiyonda sağlanmış.

PUMA CRACK PACK

David Obadia ile işbiriliği yapılan bir diğer koleksiyon ise Puma Crack. İlk olarak 1968 yılında Meksika Yaz Oyunlarında gördüğümüz ayakkabı, altın madalya sahibi Tommi Smith tarafından giyildi. Spor tarihinin çok güçlü bir hareketi olduğunu söyleyebiliriz. Şahit olunan altın madalya aynı zamanda ırkçılığa, eşitsizliğe karşı duran sessiz bir protesto özelliği de taşıyor.

Koleksiyonun ismi olan “Crack” adı, bir şeylerin üstesinden gelebilen anlamında koleksiyona verilmiş. Geçmişten günümüze kadar gelen koleksiyon gündemdeki Puma Suede koleksiyonunun da önünü açtığı aşikar. Şimdi ise David Obadia’nın işbirliğinde koleksiyon kadifemsi bir görünüm ve pastel renk tonlarını bir araya getiriyor.

E. S.

Taze Gelenler

Ev Egzersizleriniz için Faydalanabileceğiniz En İyi 8 Youtube Kanalı

Kilo vermek ya da formda kalmak isteyenler özellikle yaz mevsiminin gelişiyle egzersiz yapmaya başlıyor. Genel…

9 ay önce

Apollo Projesinin 50. Yılına Özel Tasarım Saatler

Aya yapılan insanlı ilk yolculuğun 50. senesine özel saatler NASA ve Xeric iş birliği ile…

9 ay önce

Renkli Tasarımlarıyla Nike Kyrie 5 Sünger Bob Serisi

Nike ve Kyrie Irving iş birliği ile hayata geçirilen Nike koleksiyonu hem küçüklerin hem de…

10 ay önce

2019’un Dikkat Çeken Ayakkabı Trendleri

Özellikle son yıllarda trend ayakkabılar dünyası her zamankinden daha fazla çeşitlendi. Bu çeşitlilik içinde bazı…

10 ay önce

Converse’den Tamamen Geri Dönüştürülmüş Şişelerden Üretilen Sneakerlar

Chuck Taylor serisini artık neredeyse bilmeyen kalmadı. Converse, bir yenilik daha getirerek geri dönüştürülmüş materyallerden…

10 ay önce

“Dad Sneaker” Modasının Bir Sonraki Durağı Ne?

Son yılların en büyük trendlerinden biri olan Dad “Chunky” sneakerlar, bazı kullanıcılar tarafından çok sevilirken…

10 ay önce