Kategoriler: Sokaktan İlham Al

Dünyanın En Büyük Süper Yatı Valkyrie

Dünya’nın dikkatini çekmeyi başaran Koreli Süper Yat Valkyrie rekor kırmak için hazırlanıyor. Londra Sanat Akademisi’nde Palmer Johnson tarafından desteklenen, Chulhun Park’ın bir tez projesi olarak tasarlanan “Valkyrie” isimli süper yat Trimaran konsepti ile tasarlanmıştır.

Valkyrie’nin büyüklüğünü anlatacak olursak 229 metre boyunda demek biraz yetersiz kalabilir. Gözümüzde canlandırmak adına iki futbol sahasından daha büyük veya tek sıra halinde dizilmiş 24 otobüsten daha uzun diyebiliriz. Şuanda en büyük süper yat ünvanına sahip Arap emiri Khalifa bin Zayed Al Nahyan’ın 180 metrelik Azzam’ın rekorunu büyük bir farkla egale etmek için hazırlıklar hızlandı. Büyük bir fark ile en büyük süper yat olacak Project Valkyrie’nin tasarımının konseptini ortaya çıkarmak için 36 yaşındaki tasarımcı sekiz ay boyunca yoğun bir çalışma dönemi geçirmiş. Süper yatın en dikkat çeken özelliklerinden biri de bu yoğun çalışmanın sonucunda ortaya çıkan futuristik tasarım. 3 adet güvertesi bulunacak olan yat, alüminyum ve karbon fiberden üretilecek. Ayrıca bu süperyatın içerisinde alışveriş merkezi, sinema salonu, tiyatro salonu, restoranlar, kumarhane, SPA ve sanat galerisi de bulunacak.

25 knot hıza ulaşabilecek olan süper yat Valkyrie, 52 misafir ve 92 kişilik mürettabatı ağırlayabilecek kapasiteye sahip. Valkyrie için biçilen fiyat ise 600 milyon pound.

Süper yat şuan için bir konsept, yakın zamanda inşasına başlanacak olan Valkyrie şimdiden kalburüstü yat meraklılarının dikkatini çekti. Yoğun ilgi uyandıran Valkyrie’nin kısa zaman içerisinde tamamlanması bekleniyor. Ancak tasarımcı Chulhun Park’ın Valkyrie için hedefi daha farklı. Süper yatı tamamlandığında Arap şeyhinin emrine amade olmasından çok bir çok kişinin faydalanabileceği yüzen bir eğlence merkezi olarak planlıyor. Herkesin aklına gelen süper yatlar süper zenginlerin olması gerekir algısını yıkmak istediğini açıkladı.

Futuristik bir eğlence merkezi olacak şeklinde de belirtebileceğimiz süper yat, alışılagelmişin dışında farklı bir eğlence deneyemi sunması da beklentiler arasında. Lüks içeriği ve olağanüstü tasarımı ile ilgi uyandıran süper yat eğlence tutkunları için farklı bir deneyim olarak da değerlendirilebilir. Önümüzdeki aylarda süperyatın inşası ve devamında etkinlikleri ile ilgili de haberler almaya devam edeceğiz gibi görünüyor.

E. S.

Paylaş
YAZAR
E. S.

Taze Gelenler

Ev Egzersizleriniz için Faydalanabileceğiniz En İyi 8 Youtube Kanalı

Kilo vermek ya da formda kalmak isteyenler özellikle yaz mevsiminin gelişiyle egzersiz yapmaya başlıyor. Genel…

9 ay önce

Apollo Projesinin 50. Yılına Özel Tasarım Saatler

Aya yapılan insanlı ilk yolculuğun 50. senesine özel saatler NASA ve Xeric iş birliği ile…

9 ay önce

Renkli Tasarımlarıyla Nike Kyrie 5 Sünger Bob Serisi

Nike ve Kyrie Irving iş birliği ile hayata geçirilen Nike koleksiyonu hem küçüklerin hem de…

10 ay önce

2019’un Dikkat Çeken Ayakkabı Trendleri

Özellikle son yıllarda trend ayakkabılar dünyası her zamankinden daha fazla çeşitlendi. Bu çeşitlilik içinde bazı…

10 ay önce

Converse’den Tamamen Geri Dönüştürülmüş Şişelerden Üretilen Sneakerlar

Chuck Taylor serisini artık neredeyse bilmeyen kalmadı. Converse, bir yenilik daha getirerek geri dönüştürülmüş materyallerden…

10 ay önce

“Dad Sneaker” Modasının Bir Sonraki Durağı Ne?

Son yılların en büyük trendlerinden biri olan Dad “Chunky” sneakerlar, bazı kullanıcılar tarafından çok sevilirken…

10 ay önce