Kategoriler: Sokaktan İlham Al

Ev Egzersizleriniz için Faydalanabileceğiniz En İyi 8 Youtube Kanalı

Kilo vermek ya da formda kalmak isteyenler özellikle yaz mevsiminin gelişiyle egzersiz yapmaya başlıyor. Genel olarak kışın alınan kiloların verilmek istenmesi ile fitness salonlarına yazılanlar ya da bir eğitmenle çalışanlar bir süre sonra spor yapmaktan sıkılabiliyor. Teknolojinin gelişmesi ile artık formda kalmanın çok daha pratik ve kolay erişilebilir bir yolu var: Youtube kanalları!

Artık neredeyse herkesin evinde internet bağlantısı mevcut. Spor salonuna gidemeyenler evde kendileri de bir egzersiz rutini oluşturabilir. Youtube’da bulunan çok sayıda kanal herkesin evinde, ekipmana gerek duymadan uygulayabileceği alıştırmalar gösteriyor. Siz de gün içinde kısa bir süre ayırarak bu kanallar yardımıyla egzersiz yapabilirsiniz.

The Fitness Marshall

Caleb Marshall sezonun hit parçaları eşliğinde dans performansı sergiliyor. Bu egzersizler özellikle kardiyo çalışmak isteyen herkes için özel olarak hazırlanıyor. Geleneksel fitness antrenmanlarından sıkılanlar vücutlarını istedikleri şekle getirebilmek için müzik ve danstan faydalanıyor.

POPSUGAR Fitness

İster profesyonel isterseniz spora yeni başlamış olun POPSUGAR Fitness kanalında kendiniz için doğru egzersiz programını bulabilirsiniz. Egzersizlerin yanı sıra kilo vermeyi ve formda kalmayı kolaylaştıran sağlıklı beslenme ipuçları da kanalda sunuluyor. Kanalda Yeni Başlayanlar İçin Egzersizler, 30 Dakikada Egzersiz, Dans FitSugar gibi farklı kategorilerde videolar bulmak mümkün.

Roberta’s Gym

Roberta’s Gym kanalı diğerlerinden biraz daha farklı. Animasyonlar eşliğinde verilen videolar kalori ve yağ yaktırmaya yönelik yüzlerce farklı programdan oluşuyor. Gerçek bir antrenör eşliğinde çalışılmadığı için ilk etapta biraz garip gelse de egzersiz programlarının yararları nedeniyle kısa zamanda adapte olmak mümkün. Evde hiçbir ekipmana ihtiyaç duymadan bu egzersizleri uygulayabilirsiniz.

MadFit

MadFit kanalı evde spor yapmak isteyenler tarafından sıklıkla takip edilen videolardan oluşuyor. Maddy’nin özel olarak hazırladığı antrenman programları karın, sırt, bacaklar gibi vücudun farklı bölgelerini çalıştırıyor. Düzenli olarak bu videolardaki egzersizler yapıldığı takdirde özellikle yağ yakmak ve kas kütlesi oluşturmak mümkün.

Jessica Smith

20 yıllık bir fitness eğitmenliği geçmişine sahip olan Jessica Smith, kendi adıyla kurduğu Youtube kanalında herkesin zorlanmadan uygulayabileceği egzersizler gösteriyor. Özellikle spor yapmaya yeni başlayanlar tarafından en sık takip edilen kanalların başında gelen Jessica Smith, yogadan profesyonel egzersizlere kadar bir dizi programı sporseverlerle buluşturuyor.

Joanna Soh

Joanna Soh mobil fitness uygulaması olan Fio’nun da yaratıcısı olarak tanınıyor. Kendi adını taşıyan kanalda kalori ve yağ yakımına yönelik videolar hazırlıyor. Özellikle yaz döneminde kısa sürede forma girmek isteyenler 30 günlük periodlarda 10.000 kalori yakmaya yardımcı olan egzersizleri sıklıkla evlerinde uyguluyor.

Blogilates

Fitness eğitmeni Cassey Ho tarafından hazırlanan egzersiz programları 4 milyondan fazla abone tarafından takip ediliyor. Blogilates kanalında yoga ve fitness egzersizlerinin yanı sıra sağlıklı beslenme ve sürdürülebilir bir diyetin nasıl olması gerektiği gibi konularda da videolar bulunuyor.

Yoga With Adriene

Yoga antrenörü olan Adriene köpeği Benji ile birlikte farklı seviyeler için yoga programları hazırlıyor. Hem amatörler hem de ileri derece yoga dersi almak isteyenler yalnızca bir mat edinerek evlerinde bu egzersizleri kolaylıkla uygulayabilir.

E. S.

Paylaş
YAZAR
E. S.

Taze Gelenler

Apollo Projesinin 50. Yılına Özel Tasarım Saatler

Aya yapılan insanlı ilk yolculuğun 50. senesine özel saatler NASA ve Xeric iş birliği ile…

8 ay önce

Renkli Tasarımlarıyla Nike Kyrie 5 Sünger Bob Serisi

Nike ve Kyrie Irving iş birliği ile hayata geçirilen Nike koleksiyonu hem küçüklerin hem de…

8 ay önce

2019’un Dikkat Çeken Ayakkabı Trendleri

Özellikle son yıllarda trend ayakkabılar dünyası her zamankinden daha fazla çeşitlendi. Bu çeşitlilik içinde bazı…

8 ay önce

Converse’den Tamamen Geri Dönüştürülmüş Şişelerden Üretilen Sneakerlar

Chuck Taylor serisini artık neredeyse bilmeyen kalmadı. Converse, bir yenilik daha getirerek geri dönüştürülmüş materyallerden…

8 ay önce

“Dad Sneaker” Modasının Bir Sonraki Durağı Ne?

Son yılların en büyük trendlerinden biri olan Dad “Chunky” sneakerlar, bazı kullanıcılar tarafından çok sevilirken…

8 ay önce

Sanatçıların Özel Tasarımı 15 Sneaker Modeli

Sneaker iş birlikleri özellikle son yıllarda oldukça popüler bir hale geldi. Dünyanın dört bir yanından…

9 ay önce