Kategoriler: moda

Kate Middleton’ın Tercihi Türk Tasarımcı: MANU ATELIER

Manu Atelier Marka Hikayesi

Son dönemin en beğenilen çantası Manu Atalier, trendinin dünyada hızla yayıldığı bir dönemi yaşıyor. Markanın kurucu ortakları olan Beste ve Merve Manastır, Türkiye’nin en eski el sanatçısı ve deri eşya üreticilerinden birinin kızları. Marka, hayatına ilk olarak 2014 yılında, 1976’da kurulmuş olan “Yeşim Çanta” bünyesi altında MANU Atöylesi ile başlıyor. Aile mirası olarak değerlendirilebilecek el sanatları ve el yapımı deri eşya deneyimi iki kız kardeşi iş ortağı haline getiriyor ve ortaya Manu Atelier’in muhteşem tasarımları çıkıyor.

Marka tasarımlarında birinci sınıf deriyi el işçiliği ile birleştiriyor ve çağın modern kadının stiline muazzam bir dokunuş sağlıyor. Bu tasarımların içerisinde yer alan eskilere sadakati gösteren detaylara rastlamak da mümkün.

Ana ilham kaynağını kadınlar olarak betimleyen kardeşler, tutkulu, özgün, saf, cesur, kırılgan, keskin, zayıf, güçlü gibi bir çok özelliği tasarımlarına yansıtıyor ve tıpkı bu betimlediği çeşitlikte olduğu gibi bir çok farklı kadın Manu Atalier markasını severek taşıyor.

Kate Middleton Stili

Geçtiğimiz günlerde ise Manu Atelier marka çantası ile dikkat çeken yeni isim Kate Middleton oldu. Manu Atelier’in karakteristik çanta tasarımları Cambridge Düşesi Kate Middleton’ın stiline dahil oldu. Düşesin çok beğenilen ve dünya tarafından takip edilen, ilham kaynağı olan stiline Manu Atelier de harika uyum sağlıyor.

Stilinde her zaman klasik tonlara ve kesimlere yer veren Cambridge Düşesi, V&A Dundee müzesinin açılışında da bu stile sadık kalarak oldukça zarif bir görüntü oluşturdu. Kate Middleton ile ikonikleşen elbise formundaki paltolarda tercihini Alexander McQueen’den yapan Kate Middleton bu seçimleri ile hem zarif hem de sofistike bir görünüm oluşturuyor.

Kate Middleton’ın tercih ettiği Manu Atelier modeli şuanda 452 Euro ile satışta yer alıyor. Bir çok formda, birinci sınıf deri ve el işçiliğinin olduğu Manu Atelier modelleri, ikonik imza niteliği taşıyan koleksiyonlar ile güncel modellerini sunuyor.

Manu Atelier marka çantaları incelemek için rotanızı Nişantaşı’na çevirmeniz gerekecek. Teşvikiye, Şakayık Sokak’da yer alan mağazada çantaların koleksiyonları sergileniyor.

Instagram kullanıcı hesabı ise @manu_atelier olan marka koleksiyonlarını profillerinde de sıklıkla paylaşıyorlar. Üstelik Manu Atelier çanta tutkunları ve kendi stillerine instagramda yer veren kullanıcılar ise #manuspeople hashtagi altında paylaşımlar yapıyorlar.

E. S.

Paylaş
YAZAR
E. S.

Taze Gelenler

Ev Egzersizleriniz için Faydalanabileceğiniz En İyi 8 Youtube Kanalı

Kilo vermek ya da formda kalmak isteyenler özellikle yaz mevsiminin gelişiyle egzersiz yapmaya başlıyor. Genel…

7 ay önce

Apollo Projesinin 50. Yılına Özel Tasarım Saatler

Aya yapılan insanlı ilk yolculuğun 50. senesine özel saatler NASA ve Xeric iş birliği ile…

8 ay önce

Renkli Tasarımlarıyla Nike Kyrie 5 Sünger Bob Serisi

Nike ve Kyrie Irving iş birliği ile hayata geçirilen Nike koleksiyonu hem küçüklerin hem de…

8 ay önce

2019’un Dikkat Çeken Ayakkabı Trendleri

Özellikle son yıllarda trend ayakkabılar dünyası her zamankinden daha fazla çeşitlendi. Bu çeşitlilik içinde bazı…

8 ay önce

Converse’den Tamamen Geri Dönüştürülmüş Şişelerden Üretilen Sneakerlar

Chuck Taylor serisini artık neredeyse bilmeyen kalmadı. Converse, bir yenilik daha getirerek geri dönüştürülmüş materyallerden…

8 ay önce

“Dad Sneaker” Modasının Bir Sonraki Durağı Ne?

Son yılların en büyük trendlerinden biri olan Dad “Chunky” sneakerlar, bazı kullanıcılar tarafından çok sevilirken…

8 ay önce