Kategoriler: New Balance

New Balance’ın Liverpool için Hazırladığı Özel Forma Tasarımı

New Balance, Premier Ligin favorilerinden olan Liverpool’a özel tasarım bir forma tasarlayarak destekte bulunuyor. Taraftarlar tarafından yoğun ilgi uyandıran bu tasarım “Black Out” adını taşıyor.

Geçtiğimiz senelerde de Liverpool formalarından siyah renge yer veren New Balance, yeni forma tasarımında ise baskın siyah rengini tercih etti ve “Black Out” ismini verdi. Formanın düz siyah renkten tasarlanmış olması ile yer alan detaylar oldukça şık bir görünüm oluşturuyor. Formada yer alan detaylar, renkler, tasarım ve kullanılan materyaller,  bu formanın lifestyle kullanımına da uygun olmasını sağlıyor. Bu formanın günlük stilde de kullanılabilecek olması taraftarlar için de büyük bir ilgi ile karşılandı. Formanın yaka kısmı polo yaka olarak tasarlandığından trend bir görünüm oluşturduğunu söyleyebiliriz.

Liverpool özel tasarım formasının en dikkat çeken detayı ise arka tarafında yer verilen 96 rakamı. Bu 96 rakamı Hillsborough Faciasını temsil ediyor. Bu facia 15 Nisan 1989 yılında Sheffield Wednesday’in Hillsborough stadyumunda gerçekleşen korkunç bir kaza olarak hafızalarımıza kazındı. Liverpool ve Nottingham Forest federasyon kupası yarı final maçı öncesi gerçekleşen kazada tamamı Liverpool takımından olmak üzere tam 96 kişi hayatını kaybetti. İngiltere ve dünya futbolunda en ölümcül kaza olarak tarihe kazınan bu acı olay Liverpool tarihinde de kıymetli bir yere sahip. Bu nedenle New Balance’ın Liverpool için özel tasarım formasında yer verdiği en önemli detayı sırt kısmındaki 96 rakamı diyebiliriz. Hem kazada hayatını kaybeden taraftarları anmak hem de Liverpool tarihini üzerinde taşımak için incelikle düşünülmüş bir forma.

E. S.

Paylaş
YAZAR
E. S.

Taze Gelenler

Ev Egzersizleriniz için Faydalanabileceğiniz En İyi 8 Youtube Kanalı

Kilo vermek ya da formda kalmak isteyenler özellikle yaz mevsiminin gelişiyle egzersiz yapmaya başlıyor. Genel…

9 ay önce

Apollo Projesinin 50. Yılına Özel Tasarım Saatler

Aya yapılan insanlı ilk yolculuğun 50. senesine özel saatler NASA ve Xeric iş birliği ile…

9 ay önce

Renkli Tasarımlarıyla Nike Kyrie 5 Sünger Bob Serisi

Nike ve Kyrie Irving iş birliği ile hayata geçirilen Nike koleksiyonu hem küçüklerin hem de…

10 ay önce

2019’un Dikkat Çeken Ayakkabı Trendleri

Özellikle son yıllarda trend ayakkabılar dünyası her zamankinden daha fazla çeşitlendi. Bu çeşitlilik içinde bazı…

10 ay önce

Converse’den Tamamen Geri Dönüştürülmüş Şişelerden Üretilen Sneakerlar

Chuck Taylor serisini artık neredeyse bilmeyen kalmadı. Converse, bir yenilik daha getirerek geri dönüştürülmüş materyallerden…

10 ay önce

“Dad Sneaker” Modasının Bir Sonraki Durağı Ne?

Son yılların en büyük trendlerinden biri olan Dad “Chunky” sneakerlar, bazı kullanıcılar tarafından çok sevilirken…

10 ay önce