Kategoriler: Nike

Renkli Tasarımlarıyla Nike Kyrie 5 Sünger Bob Serisi

Nike ve Kyrie Irving iş birliği ile hayata geçirilen Nike koleksiyonu hem küçüklerin hem de yetişkinlerin çok sevdiği Sünger Bob Kare Şort’tan ilham alıyor. İkonik çizgi-dizinin baş karakterleri Sünger Bob ve Patrick Star’ın yanı sıra diğer önemli karakterler de seride kendilerine yer buluyor. Squiadward Tentacles, Bay Krabs ve Sandy Cheeks’in karakteristik özelliklerini serinin faklı modellerinde görmek mümkün.

Tam bir Sünger Bob hayranı olan Irving özellikle takımıyla yaptığı toplantılarda çizgi-diziden replikler söylemesiyle tanınıyor. Bikini Bottom yıldızlarını Nike’ın bu eşsiz koleksiyonuna yansıtacak daha doğru bir isim düşünülemez!

Tam 20 yıl önce 1999’da hayranları ile buluşan Sünger Bob’un toplamda 200’den fazla bölümü mevcut. Kısa sürede bir fenomen haline gelen çizgi-dizi hala en sevilenler arasında bulunuyor. Bu hatıranın üzerine özellikle çocukluğunu 90’larda yaşayanlar Kyrie 5 Sünger Bob serisi ile özel bir bağ kuracak gibi görünüyor.

Deniz altında bir ananasın içinde yaşayan Sünger Bob’a ait karakteristik özellikler ton geçişleri ve dokulu bir yüzeyle yansıtılmış. Sünger Bob’un ikonik altın vurgulu sarı renginin farklı tonları koleksiyonda kendine yer buluyor. Günlük kıyafetlerinde bulunan kırmızı ve kahverengi tonlar da taban kısmında kullanılarak kahramanın hiçbir ayrıntısı kaçırılmıyor. Üst yüzeyin gözenekli yapısı ise Sünger Bob’un vücudundan ilham alınarak tasarlanmış.

Serinin en güzel yanlarından biri de her bir kahramanın yüzlerini görebilmemiz. Sneakerlara yukarıdan baktığınız zaman Sünger Bob, Patrich ve Squidward sizi selamlayacak! Koleksiyonda yalnızca Nike ve Kyrie Irving değil Nickelodeon ortaklığı da bulunuyor. Nickelodeon logosu altın sarısı üzerine kırmızı bir detay olarak işleniyor. Nike’ın kendi logosu olan Swoosh ise deniz altına atıfta bulunarak dalgalı bir şekilde sevenlerle buluşuyor.

Çizgi-dizinin baş karakteri Sünger Bob olsa da Patrick Star’ın sevenleri de bir hayli fazla. Hiçbir şey yapmama konusunda uzman olan Patrick söz konusu arkadaşı Sünger Bob olunca bambaşka bir deniz yıldızı oluyor!

Patrick Star’ın ikonik pembe renginin yanı sıra günlük hayatta kullandığı yeşil şortu da ayakkabılarda kendine yer buluyor. Deniz yıldızının kabarık görünümü pembenin farklı tonlarında baloncuklarla belirtiliyor. Orta tabanda kullanılan yeşile kontrast oluşturan mor tabanlar eğlenceli bir görünüm ortaya koyuyor. Tıpkı Patrick gibi!

Krusty Krab’da tam zamanlı bir çalışan olan Squidward’ün tek isteği tutkunu olduğu hobilerini gerçekleştirmek! Squidward’den ilham alınarak tasarlanan modelde ise kahramanın ikonik rengi olan deniz köpüğü yeşili ile birlikte turkuaz ve kahverengi tonları kullanılıyor. Sünger Bob ve Patrick Star’ı ne zaman görse yüzünde beliren o “duygusuz” ifadeyi sneakerların içinde görmek mümkün.

Bikini Kasabası’nın en sert misafiri Sandy ise bir uzay kostümü giyerek hayatını sürdürüyor. Kahramanın bu kıyafeti kendinden esinlenilen modellerde ortaya çıkıyor. Beyaz ve gri tonlarının hakim olduğu modelde Sandy’nin her zaman kafasının üstünde bulunan çiçek de unutulmamış. Sincabın kahverengi tonları da sneakerların iç kısmını oluşturuyor.

Krusty Krab’ın sahibi Bay Krabs’tan ilham alınan modeller ise sizi sıcak tonlarla karşılıyor. Ezeli rakibi Plankton’la verdiği mücadeleyle tanınan Bay Krabs, paraya olan düşkünlüğü ve cimriliği ile tanınıyor. Paraya olan bu düşkünlüğü de yeşil tonlarla sneakerlara yansıtılıyor.

10 Ağustos’ta sevenleri ile buluşan Kyrie 5 Sünger Bob Koleksiyonu yetişkinler ve çocuklar için farklı numaralarda üretiliyor. Siz de hem sneaker hem de Sünger Bob hayranıysanız bu seriden bir modeli koleksiyonunuza eklemeyi unutmayın!

E. S.

Paylaş
YAZAR
E. S.