Kategoriler: Sneakers

Sanatçıların Özel Tasarımı 15 Sneaker Modeli

Sneaker iş birlikleri özellikle son yıllarda oldukça popüler bir hale geldi. Dünyanın dört bir yanından başarılı sanatçılar yaratıcılıklarını göstermek için sneakerları tuval olarak kullanıyor. Markalarla yapılan ortaklıklarla bu yaratıcı sneakerları ve yeteneklerini dünyayla paylaşma imkanı buluyorlar.

Sizin için son 15 yılın en özel sneaker tasarımlarını derledik. Bu tasarımların seçiminde göz önünde bulundurulan faktörlerin ilki yaratıcılık. İkincisi de yaratılan tasarımın sneaker konseptine uygunluğu. İşte, en özgün tasarımlar…

15. Jeremy Scott X Adidas adiColor “Ketih Harring”

Keith Harring’in anısına ithaf edilen bu tasarım, Jeremy Scott’ın Harring hayranlığını gözler önüne seriyor. Bu yaratıcı tasarım, Harring’in sanatçılara nasıl ilham verdiğini görmemizi de sağlıyor.

14. SBTG X Nike SB Dunk Low

Nike tutkunu olan SBTG, kendi hayranlığından yola çıkarak bu eşsiz tasarımları yarattı. Kişiselleştirdiği tasarımı zamansız modellerin başında geliyor.

13. Chris Lundy X Nike Dunk Low

Okyanus dalgaları ve sörf tahtasından ilham alınarak tasarlanan sneakerlar, okyanusun kendisi kadar etkileyici görünümü ile son yılların en özel modelleri arasında.

12. Dennis McNett X Vans

3D formda tasarlanan bu modeller, grafikleri ve dikişleri ile “Do It Yourself” akımına da selam veriyor.

11. SSUR X DC Shoes

Rus kökenini ve New York stilini bu tasarımda birleştiren SSUR, mavi tonlarında grafiklerle seramik görünümü elde etmeyi amaçlamış.

10. Krink X Nike Air Force 1

Krink’in sıra dışı boyama stili için seçilen tuval bu kez çok sevilen Air Force 1. Damlama stili kullanılarak eşsiz bir görünüme kavuşan modeller son yılların en özel snekarları arasına giriyor.

9. John Maeda X Reebok “Timetanium”

Sayıların ve matematiğin gücünü tasarımlarına yansıtan John Maeda, şimdiye kadarki en eşsiz sneakerlardan birine imza atıyor.

8. KAWS X Vans “The Simpsons”

KAWS, düz çizgili kağıt üzerine dinamik tasarımlar yapar. Simpsons serisinin en sevilen modellerinden biri olan olan bu tasarım, gerçek bir sokak sanatı hissi veriyor.

7. Michael Lau X Nike Dunk Low

Kelimenin tam anlamıyla gerçek bir ağaçtan kesilmiş gibi görünen sneaker tasarımı, ardında yatan yaratıcı fikirlerle en özel tasarımlar arasına giriyor.

6. Parra X Patta X Nike Air Max 1

2010 yılında yaratılan sneaker, döneminin en sevilen sneakerları arasına girdi. Tasarımı görenler, yeni materyallerle uyarlanan orijinal tasarımın ne kadar güçlü olduğunu düşünüyor.

5. Robert Williams X Vans Vault

Robert Williams, California yaşam tarzından ilham alarak bu tasarımı gerçekleştirdi. Markaların normalde çalıştıkları tasarımcılardan çok daha farklı bir tarzı olan Williams’ın “saykodelik” yönünü de bu sneakerda görmek mümkün.

4. Damien Hirst X Converse Chuck Taylor All Star

2010 yılında Converse tutkunlarına sunulan tasarım “All You Need Is Love” mottosundan hareketle kelebek desenleri ile süslenmiş.

3. IRAK X Adidas RMX EQT Support

IRAK ekibiyle yapılan iş birliği sonucu ortaya bu eşsiz renkler ortaya çıkar. Adidas Remix projesinde yer alan tasarım, her detayın farklı renklerle belirgin hale getirildiği bir tuval görünümünde.

2. Zaha Hadid X Lacoste

En sıra dışı tasarımlardan biri Zaza Hadid ve Lacoste iş birliği ile ortaya çıkıyor. İkonik Lacoste timsahını kendi tarzında yorumlayan Hadid, sanatı ve sneakerları buluşturuyor.

1. Nike Air Force II “ESPO”

ESPO adıyla da bilinen Stephen Powers, yalnızca “biraz” renklendirmenin çok daha ötesinde bir iş ortaya çıkarır. İlk açık sneakerı yaratmakla kalmaz, sneakerların bir sanat eserine dönüşebileceğini de gösterir.

E. S.

Paylaş
YAZAR
E. S.

Taze Gelenler

Ev Egzersizleriniz için Faydalanabileceğiniz En İyi 8 Youtube Kanalı

Kilo vermek ya da formda kalmak isteyenler özellikle yaz mevsiminin gelişiyle egzersiz yapmaya başlıyor. Genel…

7 ay önce

Apollo Projesinin 50. Yılına Özel Tasarım Saatler

Aya yapılan insanlı ilk yolculuğun 50. senesine özel saatler NASA ve Xeric iş birliği ile…

8 ay önce

Renkli Tasarımlarıyla Nike Kyrie 5 Sünger Bob Serisi

Nike ve Kyrie Irving iş birliği ile hayata geçirilen Nike koleksiyonu hem küçüklerin hem de…

8 ay önce

2019’un Dikkat Çeken Ayakkabı Trendleri

Özellikle son yıllarda trend ayakkabılar dünyası her zamankinden daha fazla çeşitlendi. Bu çeşitlilik içinde bazı…

8 ay önce

Converse’den Tamamen Geri Dönüştürülmüş Şişelerden Üretilen Sneakerlar

Chuck Taylor serisini artık neredeyse bilmeyen kalmadı. Converse, bir yenilik daha getirerek geri dönüştürülmüş materyallerden…

8 ay önce

“Dad Sneaker” Modasının Bir Sonraki Durağı Ne?

Son yılların en büyük trendlerinden biri olan Dad “Chunky” sneakerlar, bazı kullanıcılar tarafından çok sevilirken…

8 ay önce