Kategoriler: Sokaktan İlham Al

The Shot on iPhone İçin En İyi Fotoğrafınızı Hazırlayın!

İşte Apple’ın dikkat çeken 2019’daki ilk kampanyası Shot on iPhone. Apple, iPhone kullanıcılarını en iyi çekimlerini yapmaya davet ediyor. Dünyanın en popüler kameralarından birisine sahip olan iPhone çekilen en iyi fotoğrafları bekliyor.

                                              Erdem Summak tarafından iPhone 7 ile çekildi.

22 Ocak – 7 Şubat arasında katılımın gerçekleştiği Shot on iPhone Challenge için olağanüstü fotoğraflar aranıyor. Bir jüri heyetinin, dünya çapındaki tüm başvurulan fotoğrafları inceleyerek Şubat ayında ilan edeceği 10 fotoğraf karesi, Apple’ın mağazalarında ve reklam panolarında yerini alacak. Daha önceden de reklam panolarında benzer çalışmaları gerçekleştiren Apple 2019 Shot on iPhone Challenge ile yine dikkat çekici ve en önemlisi gerçek fotoğraflarda kullanıcıların gözünden iPhone’u tanıtacak.

                            Mariko Klug tarafından iPhone 6s ile çekildi.

Apple’ın yeni modellerinden iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR cihazlarının kameralarında ayarlanabilir derinliği olan sofistike portre çekimleri gerçekleştiriliyor. Bu portre modunda çekimler hızlı algılayıcılar, gelişmiş ISS ve gelişmiş algoritmaları da barındırıyor. Smart HDR özelliği ise fotoğrafçılığa yenilik getiren nitelikte bir kullanım sunuyor. Fotoğraflardaki ışık vurguları ve gölge ayrıntılarında Smart HDR büyük bir rol oynuyor.

Mandy Blake tarafından iPhone 6 ile çekildi.

Peki The Shot on iPhone Challenge’a nasıl katılıyoruz ?

The Shot on iPhone Challenge’a katılmak oldukça kolay. #ShotoniPhone hashtagi ile çektiğiniz en iyi fotoğrafı instagramda paylaşın, resim başlığında Apple’ın hangi modeli ile çekimi yaptığınızı paylaşmayı atlamamanız gerekiyor. Instagram paylaşımınızı yaptıktan sonra kampanya sonuçlanana kadar hesap gizliliğinizin olmamasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Bir diğer alternatif ise çekmiş olduğunuz fotoğrafı “isim_soyisim_iphonemodeli” ile adlandırdıktan sonra shotoniphone@apple.com mail adresine göndermek. Çekmiş olduğunuz fotoğrafta uygulamadaki düzenlemeler aracılığı ile veya üçüncü parti yazılımlar ile düzenlemeler sağlanmışsa direkt olarak telefonunuzdan da bu maili gönderebilirsiniz.

22 Ocak itibari ile başlamış olan kampanya için son gün 7 Şubat. Bu kampanyaya katılım için 18 yaşında veya daha büyük olmanız gerekmektedir.

Kazanan 10 fotoğraf, Apple’ın Instagram kanalları, apple.com, Apple mağazalarında, Apple WeChat, Apple Twitter hesaplarında, Apple Weibo hesaplarında ve dünyadaki reklam panolarında yer alacak. Kazanan fotoğraflar ilk olarak 26 Şubat 2019 tarihinde bildirilecek.

Siz de fotoğraf çekimlerinize güveniyorsanız geç olmadan en iyi karenizi yakalayın ve Apple’ın tanıtım görsellerinda sizin fotoğraflarınız da yer alsın.

E. S.

Paylaş
YAZAR
E. S.

Taze Gelenler

Ev Egzersizleriniz için Faydalanabileceğiniz En İyi 8 Youtube Kanalı

Kilo vermek ya da formda kalmak isteyenler özellikle yaz mevsiminin gelişiyle egzersiz yapmaya başlıyor. Genel…

9 ay önce

Apollo Projesinin 50. Yılına Özel Tasarım Saatler

Aya yapılan insanlı ilk yolculuğun 50. senesine özel saatler NASA ve Xeric iş birliği ile…

9 ay önce

Renkli Tasarımlarıyla Nike Kyrie 5 Sünger Bob Serisi

Nike ve Kyrie Irving iş birliği ile hayata geçirilen Nike koleksiyonu hem küçüklerin hem de…

10 ay önce

2019’un Dikkat Çeken Ayakkabı Trendleri

Özellikle son yıllarda trend ayakkabılar dünyası her zamankinden daha fazla çeşitlendi. Bu çeşitlilik içinde bazı…

10 ay önce

Converse’den Tamamen Geri Dönüştürülmüş Şişelerden Üretilen Sneakerlar

Chuck Taylor serisini artık neredeyse bilmeyen kalmadı. Converse, bir yenilik daha getirerek geri dönüştürülmüş materyallerden…

10 ay önce

“Dad Sneaker” Modasının Bir Sonraki Durağı Ne?

Son yılların en büyük trendlerinden biri olan Dad “Chunky” sneakerlar, bazı kullanıcılar tarafından çok sevilirken…

10 ay önce